Rocznice śmierci



Powrót do strony głównej

Dziś, 19-03-2019, rocznicę śmierci obchodzą (102)

Nazwisko
Imię
Stopień wojskowy/
Narodowość
Jednostka Data śmierci (rrrr-mm-dd)
Miejsce śmierci
Miejsce pochówku
Lokalizacja
Województwo
Data urodzenia
Miejsce urodzenia
Uwagi
ZUK IWAN PAWŁOWICZ PONTON. PONTON BAON 10/1 1915-03-19 - Dąbrowa Tarnowska (nr 248) miasto, gm. Dąbrowa Tarnowska, pow. dąbrowski małopolskie - - -
ZOACHER ANDRAS KPL. H.I.R. 16 1915-03-19 - Grybów II (nr 130a) miasto, gm. Grybów, pow. nowosądecki małopolskie - - -
VÉSELÝ JOSEF E.R.SCH. SCH.R. 10 1915-03-19 - Grybów II (nr 130a) miasto, gm. Grybów, pow. nowosądecki małopolskie - - -
VESELY JOHANN LDST.INF. IR 18 1915-03-19 - Owczary (nr 70) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ŰBERALL EMIL LDST.INF. IR 100 1915-03-19 - Szymbark I (nr 74) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
TROJER JOSEF UT.JG. T.K.J.R. 4 1915-03-19 - Grybów II (nr 130a) miasto, gm. Grybów, pow. nowosądecki małopolskie - - -
TRIEGLAFF PAUL - - 1915-03-19 - Dobra I miasto, gm. Dobra, pow. łobeski zachoniopomorskie - - -
TOMIO ADOLF LDST.JG. TKJR 4 1915-03-19 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
TATARINOW ANDREI GEM/ROSJA I. R. 2 1918-03-19 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1899 - -
TARNÖCZI GYÖRGY HONVED K.UNG.L.I.R. 9 1915-03-19 - Biesna (nr 121) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
TADDEI PAOLO GINO SERG. 76.FANT. 1918-03-19 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1884-11-05 - -
SUDER CESLAUS LDST.INF. I.R. 56 1915-03-19 - Gorlice IV (nr 91) miasto, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
STROKOSCH VINZENT RES. - 1916-03-19 - Cisek wieś, gm. Cisek, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
SIKORA CAMILLO LTN.I.D.RES./AUSTR.-WĘG. IR 100 1915-03-19 - Szymbark I (nr 74) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
SIENOXAT FRANZ - 7/IR 44 1915-03-19 - Ramiona wieś, gm. Baranowo, pow. ostrołęcki mazowieckie - - -
SIEKIERA VINZENT - - 1916-03-19 - Kędzierzyn-Kożle - Cisowa miasto, gm. Kędzierzyn-Koźle, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
SIEGELE FRANZ ALOIS ZGSF. T.K.J.R. 4 1915-03-19 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
SCHUBERT JOHANN INF. IR 3 1915-03-19 - Szymbark I (nr 74) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
SCHUBERT ANDREAS STBS.FLDW./AUSTR.-WĘG. IR 100 1915-03-19 - Szymbark I (nr 74) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
SAJKA TAT?? - - 1914-03-19 - Czarne (pom.) miasto, gm. Czarne, pow. człuchowski pomorskie - - -
SAGRIATELLI LORENZO - - 1918-03-19 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1898-01-17 - -
SACHARENKOW DIMITRI GEFR/ROSJA I.R.333 1918-03-19 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1868 - -
RUSZ THEOD. JNFANTERIST 4 K. K.U.K. J.R. 51 1915-03-19 - Tomaszów Maz. II miasto, gm. Tomaszów Maz., pow. tomaszowski łódzkie - - -
RÖSEL KARL LDST.INF. IR 18 1915-03-19 - Owczary (nr 70) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ROGÓŻ JOSEF INF. I. R. 57 1915-03-19 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
REGENT ALOIS INF. IR 3 1915-03-19 - Szymbark I (nr 74) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
RATH ANTON LDST.JG. TKJR 4 1915-03-19 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RADU MARIN GEM./RUM. I.R.44 1917-03-19 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
PRZYBILLOK JOHANN GEFREITER  L.J.R.23.6K.  1915-03-19 - Nowa Słupia wieś, gm. Nowa Słupia, pow. kielecki świętokrzyskie - - -
PROKŠ ANTON E.R.SCH. SCH.R 12 1915-03-19 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
POŠ FRANZ LDST.INF. IR 28 1915-03-19 - Ropa (nr 72) wieś, gm. Ropa, pow. gorlicki małopolskie - - -
POPESCU SAVA GEM./RUM. I.R.48 1917-03-19 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1871 - -
PINTARELLI STEFAN JG. TKJR 3 1915-03-19 - Ropa (nr 72) wieś, gm. Ropa, pow. gorlicki małopolskie - - -
PIETRUSZYN NIKITA - I.R. 33 1915-03-19 - Żabno (nr 253) miasto, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - -
OTTAHAL JOZEF INFT.ZUGSF.  L.I.R.13,10K.  1915-03-19 - Działoszyce miasto, gm. Działoszyce, pow. pińczowski świętokrzyskie - - -
OROSZ JOHANN INF. I.R. 5 1915-03-19 - Brzesko II (nr 276) miasto, gm. Brzesko, pow. brzeski małopolskie - - -
ODZIOMEK NIKOLAUS LDST.INF. IR 20 1915-03-19 - Szymbark I (nr 74) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
NOWOTNY KARL LDST.INF. IR 28 1915-03-19 - Ropa (nr 72) wieś, gm. Ropa, pow. gorlicki małopolskie - - -
NIKIMTIN DIMITRI GEM/ROSJA I.R.229 1918-03-19 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1893 - -
MRAK ALOIS PIONIER K.U.K. P.B. 3 1915-03-19 - Bobowa II (nr 133) wieś, gm. Bobowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
MORYS MICHAŁ SZER. I DYW. 1916-03-19 - Kraków-Rakowice I (nr 388) część miasta Kraków małopolskie 1894-??-?? - -
MIRSKI JULIUSZ LEG. KOMPANIA SZTABOWA 1917-03-19 - Warszawa-Powązki I część miasta Warszawa mazowieckie - - -
MANOLE DUMITRU GEM./RUM. I.R.81 1917-03-19 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1883 - -
LIPJAK JOHANN SZER.   71. 6 WĘGIER P.P.  1915-03-19 - Kazimierza Wielka miasto, gm. Kazimierza Wielka, pow. kazimierski świętokrzyskie - - -
LIEBIG PAUL - - 1916-03-19 - Jordanów Śląski wieś, gm. Jordanów Śląski, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
LENGAUER FRANZ E.R.JG. T.K.J.R. 4 1915-03-19 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
LATZKE OSWALD - - 1915-03-19 - Jeżów Sudecki wieś, gm. Jeżów Sudecki, pow. jeleniogórski (niem. nazwa Grunau) dolnośląskie - - obelisk
KUTEK LADISLAUS LDST.INF. IR 56 1915-03-19 - Szymbark I (nr 74) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
KRUPKO WASILI GEFR./RUSS. I.R.20 1917-03-19 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
KŘEČEK JOSEF RES.FELD.KAN. F.K.R. 12 1915-03-19 - Grybów II (nr 130a) miasto, gm. Grybów, pow. nowosądecki małopolskie - - -
KONCZ JÓZSEF HONVED K.UNG.L.I.R. 11 1915-03-19 - Biesna (nr 121) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
KERSCHBAUM JOSEF LDST.JG. TKJR 1 1915-03-19 - Rotunda (nr 51) góra przy Regietów Niżny, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
KASPRZAK MATHÄUS LEUTNANT I.R. 20 1915-03-19 - Zagórzany (nr 125) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
KALČAK JOSEF INF. IR 3 1915-03-19 - Szymbark I (nr 74) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
JOHNSDORF KARL - - 1916-03-19 - Strzegom-Grabina miasto, gm. Strzegom, pow. świdnicki dolnośląskie 1895-11-03 - -
JENNER ALBERT - - 1915-03-19 - Stary Wiązów I wieś, gm. Wiązów, pow. strzeliński dolnośląskie - - -
JELINEK LEOPOLD LDST.JG. T.K.J.R. 4 1915-03-19 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
HIRSCH ISAAK LST. JG. F.J.B. 24 1915-03-19 - Zakliczyn I (nr 293) miasto, gm. Zakliczyn, pow. tarnowski małopolskie - - -
HEVER ALEXANDER KDTT.I.D.RES. TKJR 3 1915-03-19 - Uście Gorlickie (nr 57) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
HERDE FRANZ NIEM. - 1916-03-19 - Lasocice wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
HALMEN MICHAEL FLDW. SAN.ABT. 2 1915-03-19 - Brzesko II (nr 276) miasto, gm. Brzesko, pow. brzeski małopolskie - - -
GUBIS JOSEF INF. K.U.K.I.R. 60 1915-03-19 - Pasieka Otfinowska (nr 256) wieś, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - -
GRANZ KARL KANONIER GARDEFUFSA RGT.2 1919-03-19 - Rawicz miasto, gm. Rawicz, pow. rawicki wielkopolskie 1889-06-03 - -
GOTZMANN EMIL - - 1918-03-19 MINSK RS. Pietraszyn wieś, gm. Krzanowice, pow. raciborski  śląskie - - -
GORONTZKI W. SERGT. 2 KOMP ? 1919-03-19 - Węgorzewo I miasto, gm. Węgorzewo, pow. węgorzewski warmińsko-mazurskie - - -
GOLLHAMMER JOSEF LDST.JG. T.K.J.R. 4 1915-03-19 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
GERYK ADOLF INF. IR 100 1915-03-19 - Szymbark I (nr 74) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
GERGER ARTHUR - - 1915-03-19 - Świny wieś, gm. Bolków, pow. jaworski dolnośląskie - - -
FROSCHAUER LAMBERT RES. ZGSF. I.R. 14 1915-03-19 - Brzesko II (nr 276) miasto, gm. Brzesko, pow. brzeski małopolskie - - -
FRÖHLICH OTTO E.F.FLDW.KDTT.ASP. T.K.J.R. 4 1915-03-19 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
FORUBOW FILIPP GEM/ROSJA A.R.9 1917-03-19 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
FELGENHAUER GEORG MUSKETIER I. R. 456 1918-03-19 - Pokój I wieś, gm. Pokój, pow. namysłowski (niem. nazwa Carlsruhe) opolskie - - -
FARANSKI MIKLOS ZGSF. T.K.J.R. 4 1915-03-19 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
FANCELLO GABRIELE SOLD. 90.FANT. 1918-03-19 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1882-12-12 - -
EIS ANTON LDST.INF. IR 21 1915-03-19 - Ropica Górna IV (nr 78) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
DYBAŠ JOSEF KPL.TIT.ZGSF. I.R. 57 1915-03-19 - Grybów II (nr 130a) miasto, gm. Grybów, pow. nowosądecki małopolskie - - -
DOLINSZKY FERENC JÓZSEF ZUGSFÜRHER K.UNG.L.I.R. 9 1915-03-19 - Biesna (nr 121) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
DODUM DUMITRU GEM./RUM. I.R.77 1917-03-19 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1878 - -
DMITRIEW JAK. INFANTERIST / RUSS. 2 KOMP. J.F.REGT. 204 1916-03-19 - Giżycko I miasto, gm. Giżycko, pow. giżycko warmińsko-mazurskie - - -
DANCSO FERENC HONVED K.UNG.L.I.R. 9 1915-03-19 - Biesna (nr 121) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
CONSTANTIN FLOREA GEM./RUM. I.R.5 1917-03-19 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1896 - -
COLET PETRACHE GEM./RUM. I.R.59 1917-03-19 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1876 - -
CINKA JOSEF ERS.RES. I.R. 56 1915-03-19 - Gorlice IV (nr 91) miasto, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
CHUDY FRANZ - - 1918-03-19 - Lipniki wieś gm. Kamiennik, pow. nyski opolskie - - -
ČERVENKA WENZEL INF.TIT.GFT. IR 28 1915-03-19 - Ropa (nr 72) wieś, gm. Ropa, pow. gorlicki małopolskie - - -
CAP HANS LDST.INF. I.R. 100 1915-03-19 - Gorlice IV (nr 91) miasto, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
CANTAWICA MALEI RUSS.Z.GEF. - 1917-03-19 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1879 - -
BÜRKNER ROBERT ALEXANDER GENERALMAJOR - 1925-03-19 KÖNIGSBERG Olsztyn I miasto, gm. Olsztyn, pow. olsztyński warmińsko-mazurskie 1870-12-06 CHARLOTTENBURG -
BORSIG J. SCHÜTZE 2 KOMP. M.G.K. I. R. 30 1919-03-19 - Węgorzewo I miasto, gm. Węgorzewo, pow. węgorzewski warmińsko-mazurskie - - -
BORDICK JOSEF SERGEANT 2.KOMP.E.LDW.JNF.RGT.10 1916-03-19 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1881-08-02 - -
BÖNSCH HERMANN - - 1918-03-19 IRL. Niedamirów wieś, gm. Lubawka, pow. kamiennogórski dolnośląskie - - -
BONI??HER? OTTO OBER?????ERGAST. - 1917-03-19 NORDENSEE Dzierżów wieś, gm. Deszczno, pow. gorzowski lubuskie - - gef.
BLAŽEK JOSEF INF. I.R. 98 1915-03-19 - Grybów II (nr 130a) miasto, gm. Grybów, pow. nowosądecki małopolskie - - -
BLASKO MIHÁLY RESERVIST ARMIA AUSTRO-WĘGIERSKA 1915-03-19 - Siedliska I (nr 134) wieś, gm. Bobowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
BIELA FRANZ - - 1915-03-19 - Narok wieś, gm. Dąbrowa, pow. opolski opolskie 1887-07-19 - grób
BERTI ALEXANDRO LUIGI FR.SOLD. TKJR 4 1915-03-19 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ARON SALLY GFT. PREUSS.RES.I.R. 219 1915-03-19 - Biskupice Radłowskie III (nr 259) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie - - -
APOSTEL PAUL - - 1918-03-19 - Smolarnia wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - -
AFANASIEW STEFAN GEM/ROSJA GRENZ. R. 3 1918-03-19 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1883 - -
ADLER BRUNO FÄHNR.I.D.R. I.R. 3 1915-03-19 - Gorlice IV (nr 91) miasto, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
?SCHER - - - 1916-03-19 RUßLAND Biedrzychowice wieś, gm. Głogówek, pow. prudnicki opolskie - - -
????MANN ? - - 1916-03-19 - Olszyna miasto, gm. Olszyna, pow. lubański dolnośląskie - - -

Powrót do strony głównej