Rocznice śmierci



Powrót do strony głównej

Dziś, 08-12-2021, rocznicę śmierci obchodzą (110)

Nazwisko
Imię
Stopień wojskowy/
Narodowość
Jednostka Data śmierci (rrrr-mm-dd)
Miejsce śmierci
Miejsce pochówku
Lokalizacja
Województwo
Data urodzenia
Miejsce urodzenia
Uwagi
WOLTER HEINRICH WEHRM. 1 K. LANDW. INF. REGT. 76 1914-12-08 - Paprotki wieś, gm. Miłki, pow. giżycki warmińsko-mazurskie 1881-05-03 - -
WOLF WENZEL SCH. K.K. K.SCH.R.III 1914-12-08 - Bochnia II (nr 314) miasto, gm. Bochnia, pow. bocheński małopolskie - - -
WINKLER MATHIAS SCH. K.K. K.SCH.R.III 1914-12-08 - Bochnia II (nr 314) miasto, gm. Bochnia, pow. bocheński małopolskie - - -
WIMEDER FRANZ ZGSF. K.SCH.R. III 1914-12-08 - Zonia (nr 341) wieś, gm. Łapanów, pow. bocheński małopolskie - - -
WILKENS W. JÄGER 4 K R JÄG BTL 21 1914-12-08 - Poćwiardówka wieś, gm. Brzeziny, pow. brzeziński łódzkie - - -
WEBER MAX - - 1914-12-08 - Bartoszyce I miasto, gm. Bartoszyce, pow. bartoszycki (niem. nazwa Bartenstein) warmińsko-mazurskie - - -
WANDERSEE FREDERICH MATROSE. - 191?-12-08 - Łeba miasto, gm. Łeba, pow. lęborski pomorskie - Czarnowske-Żarnowska obelisk
VOGLER FRANZ FREIWILLIGER LDW.NF.RGT 46, 12K 1914-12-08 - Częstochowa IV miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
URBAN FELIKS SCH. K.K. K.SCH.R.III 1914-12-08 - Bochnia II (nr 314) miasto, gm. Bochnia, pow. bocheński małopolskie - - -
TWARDOWSKI WŁADYSŁAW SZER. 5 KOMP. P.P. NR 43 1916-12-08 BORSA - RUMUNIA Pępowo wieś, gm. Pępowo, pow. gostyński wielkopolskie 1896-06-02 BABKOWICE -
TSCHERNATZK ANTONI GEM/ROSJA I. R. 43 1917-12-08 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1878 - -
THURNHER WERNER JÄGER TITULAR PATROILLENFÜHRER T.K.J.R. 3 1914-12-08 - Łapanów (nr 342) wieś, gm. Łapanów, pow. bocheński małopolskie - - -
THIEL RICHARD - - 1917-12-08 - Śmicz wieś, gm. Biała, pow. prudnicki opolskie - - -
TEUTSCH ADAM ERS.RES. P.R.I.R. 219 1914-12-08 - Królówka (nr 308) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
TAUCHNITZ OSWALD GEFREITER LDW.INF.RGT 72, 2KP 1914-12-08 - Częstochowa IV miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
SZACHWOROSTO IWAN GEM/ROSJA I. R. 18 1917-12-08 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1882 - -
STOGER JOHANN SCH. K.K. K.SCH.R.III 1914-12-08 - Bochnia II (nr 314) miasto, gm. Bochnia, pow. bocheński małopolskie - - -
SLESSAREW WASSILI GEM/ROSJA I. R. 267 1917-12-08 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
SCHOLZ KARL - - 1914-12-08 - Krzeczyn Wielki I wieś, gm. Lubin, pow. lubiński dolnośląskie - - -
SCHMITZ - ERS.RES. P.R.I.R. 219 1914-12-08 - Królówka (nr 308) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
SCHEIBENPFLUG RUDOLF KPL.TIT.ZGSF. I.R. 14 1914-12-08 - Sobolów (nr 339) wieś, gm. Łapanów, pow. bocheński małopolskie - - -
RIES WILHELM ERS.RES. P.R.I.R. 219 1914-12-08 - Królówka (nr 308) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
PRESKEWITZ - UNTEROFFIZER HUSAREN REGIMENT FÜRST BLÜCHER VON WAHLSTATT NR. 5 1914-12-08 - Słupsk miasto, gm. Słupsk, pow. słupski pomorskie - - tablica pamiątkowa
PREDAMUK IWAN ÖST. KUTSCH. I.R. 12 1914-12-08 ROSENBERG Olesno I miasto, gm. Olesno, pow. oleski opolskie - - -
PRAMIES ABRAHAM INF. I.R. 59 1914-12-08 - Sobolów (nr 339) wieś, gm. Łapanów, pow. bocheński małopolskie - - -
PFISTEN KAROL ? ? 1914-12-08 - Wiączyń Dolny wieś, gm. Łódź-Nowosolna, pow. łódzki-wschodni łódzkie - - -
PEUSER ERNST ERS.RES. P.R.I.R. 219 1914-12-08 - Królówka (nr 308) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
PETRU JONAS UNG. INF. K.K. I.R. 82 1914-12-08 ROSENBERG Olesno I miasto, gm. Olesno, pow. oleski opolskie - - -
PETROSZUK JOSEF OBLTN. RUSS. RGT. ? 16K 1914-12-08 - Niedomice (nr 208) wieś, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - -
PENOTTA GIOVANNI CAP. 205.FANT. 1918-12-08 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1893-05-21 - -
OZIMEK PAUL - - 1916-12-08 - Krasiejów wieś, gm. Ozimek, pow. opolski opolskie - Krascheow -
NEUJ ERNST UNG. FREIW. K.K. I.R. 23 7 F. 1914-12-08 ROSENBERG Olesno I miasto, gm. Olesno, pow. oleski opolskie 1893 BUDAPEST -
MÜLLER MAX ERS.RES. P.R.I.R. 219 1914-12-08 - Królówka (nr 308) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
MORAWIETZ JOSEF - - 1916-12-08 - Poborszów wieś, gm. Reńska Wieś, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
MILITINOWICZ MILAN JENIEC CYWIL ROSYJSKI - 1915-12-08 - Mysłowice miasto, gm. Mysłowice, pow. mysłowicki śląskie - - nagrobek
MIERNIK KAROL ARMIA AUSTRO-WĘGIERSKA - 1914-12-08 - Ostrowiec Świętokrzyski I miasto, gm. Ostrowiec Świętokrzyski, pow. ostrowiecki świętokrzyskie - - -
MIEGL JOHANN ZGSF. I.R. 14 1914-12-08 - Sobolów (nr 339) wieś, gm. Łapanów, pow. bocheński małopolskie - - -
METZNER FRITZ - - 1914-12-08 - Sieradz II miasto, gm. Sieradz, pow. sieradzki łódzkie - - -
MEINARDUS ENNO - - 1914-12-08 FALKLANDSINFELN Wrocław IV częć maista Wrocław, gm. Wrocław, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
MEIER JOHANN G.L. LDST.JG. TKJR 3 1914-12-08 - Blechnarka (nr 49) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
MAZZAGATTI FELICE SOLD. 90.FANT. 1918-12-08 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1897-03-18 - -
MAYER FRANZ KPL. I.R. 14 1914-12-08 - Sobolów (nr 339) wieś, gm. Łapanów, pow. bocheński małopolskie - - -
MARECK FRANZ ERS.RES. PREUSS.RES.INF.RGT.219 1914-12-08 - Królówka (nr 308) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
MALER HEINRICH FAHRERTHÜRFUSS ARTL.RGT 18, 3BATL 1914-12-08 - Częstochowa IV miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
MALCZYK FRANC. - - 1914-12-08 - Ornontowice wieś, gm. Ornontowice, pow. mikołowski śląskie 1892-01-13 Ornontowice -
MAHEL STANISLAUS RES.INF. I.R. 14 1914-12-08 - Sobolów (nr 339) wieś, gm. Łapanów, pow. bocheński małopolskie - - -
MACEK FRANZ E.R.INF. I.R. 14 1914-12-08 - Sobolów (nr 339) wieś, gm. Łapanów, pow. bocheński małopolskie - - -
LOBECK JOHANN ERS.RES. PREUSS.RES.INF.RGT.219 1914-12-08 - Królówka (nr 308) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
LISSEK ALFONS - - 1918-12-08 - Rozkochów wieś, gm. Walce, pow. krapkowicki opolskie - - -
LEYER HUGO LTN.I.D.RES. I.R. 59 1914-12-08 - Sobolów (nr 339) wieś, gm. Łapanów, pow. bocheński małopolskie - - -
LENSKI HERRMANN - - 1918-12-08 - Żagań II miasto, gm. Żagań, pow. żagański lubuskie 1896-07-01 KAPONNEN -
LEIMBERG - MUSKETIER PREUSS.RES.INF.RGT.219 1914-12-08 - Królówka (nr 308) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
LANGE FRANZ ERS.RES. PREUSS.RES.INF.RGT.220 1914-12-08 - Królówka (nr 308) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
KURTZ ERNST E.F. P.R.I.R.219 1914-12-08 - Łąkta Dolna I (nr 305) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
KULAKOW FEDOR UNTOFFZ  J.R.90  1914-12-08 - Pińczów miasto, gm. Pińczów, pow. pińczowski świętokrzyskie - - -
KUBLA JULIUS - - 1914-12-08 - Gwoździce wieś, gm. Krapkowice, pow. krapkowicki opolskie - - -
KRUPPA ALEX ERS.RES. PREUSS.RES.INF.RGT.219 1914-12-08 - Królówka (nr 308) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
KROLBASSA JOSEF ERS.RES. PREUSS.RES.INF.RGT.219 1914-12-08 - Królówka (nr 308) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
KROHN - MUSKETIER PREUSS.RES.INF.RGT.219 1914-12-08 - Królówka (nr 308) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
KRIWASCHEIN WASSILI GEM/ROSJA I. R. 306 1917-12-08 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1886 - -
KRAUSE FRITZ - - 1914-12-08 - Bartoszyce I miasto, gm. Bartoszyce, pow. bartoszycki (niem. nazwa Bartenstein) warmińsko-mazurskie - - -
KRANZ WILLY - - 1919-12-08 - Tomisław wieś, gm. Osiecznica, pow. bolesławiecki dolnośląskie - - -
KRÄMER MICHAEL DEUTSCH INF. R.J.R. 69/1 1914-12-08 ROSENBERG Olesno I miasto, gm. Olesno, pow. oleski opolskie - - -
KOSBAB HERMANN - - 1918-12-08 - Damnica wieś, gm. Damnica, pow. słupski pomorskie 1880-09-03 - -
KOMARNICKI THEODORYJ KORPORAL I.R. 95 1914-12-08 - Łapanów (nr 342) wieś, gm. Łapanów, pow. bocheński małopolskie - - -
KITTNER JOSEPH - - 1918-12-08 - Międzylesie miasto, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
KINOWSKI - MUSK. P.R.I.R. 219 1914-12-08 - Królówka (nr 308) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
KĘDZIA KAZIMIERZ LEG. POLN. LEG. I.R. 2 1915-12-08 - Zakopane (nr 378) miasto, gm. Zakopane, pow. tatrzański małopolskie - - -
KÄSTNER ANTON E.R.SCH. SCH.R. 14 1914-12-08 - Gorlice IV (nr 91) miasto, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
KANE FRITZ OBERMATROZE - 1914-12-08 zur See Sarbinowo wieś, gm. Dębno, pow. myśliborski zachodniopomorskie - - -
JUMASZOW ALEXANDER EIN. FR. KORP. I.R. 207 1914-12-08 - Opoczno I miasto, gm. Opoczno, pow. opoczyński łódzkie - - -
JOWIG LUBIMIR GEM/SERBIA I.R.13 1917-12-08 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1896 - -
JOSETOWICZ PAUL INF. I.R.N. 19 1914-12-08 - Niedomice (nr 208) wieś, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - -
JANOSI PETER ÖSTERR. INF. K.U.K. I. R. 82/4 1914-12-08 ROSENBERG Olesno I miasto, gm. Olesno, pow. oleski opolskie - - -
HURT ANTON E.R.LST.INF. LDST.M.B. 21/4 1914-12-08 - Nowa Huta-Mogiła (nr 390) część miasta Kraków małopolskie - - -
HOPFGARTNER THOMAS SCH. K.K. K.SCH.R.III 1914-12-08 - Bochnia II (nr 314) miasto, gm. Bochnia, pow. bocheński małopolskie - - -
HNAT MICHAEL ÖSTERR. FAHRER ETAP. TRAIN. BEGL. ENG. 97 1914-12-08 ROSENBERG Olesno I miasto, gm. Olesno, pow. oleski opolskie - KOSTORAWO -
GROSS MICHAEL UNG. KORP. K.U.K. I. R. 2 1914-12-08 ROSENBERG Olesno I miasto, gm. Olesno, pow. oleski opolskie 1882 HOLLEVENY -
GREUPNER AUG.(UST) - - 1914-12-08 - Toszek II miasto, gm. Toszek, pow. gliwicki śląskie - Tost / Toszek -
GINDERA JAKOB - - 1914-12-08 - Szadek I miasto, gm. Szadek, pow. zduńskowolski łódzkie - - -
GAPE FRANC SZER 6.5.149.J.R 1914-12-08 - Wiączyń Dolny wieś, gm. Łódź-Nowosolna, pow. łódzki-wschodni łódzkie - - -
GANTZCKOW WALTER MUSK. - 1917-12-08 lazaret SENSBURG Stawno wieś. gm. Goleniów, pow. goleniowski zachodniopomorskie - - -
GALLO GIUSEPPE SOLD. 48.FANT. 1918-12-08 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1898-03-06 - -
GABRYELCZYK STAN. ? BOTMAT - ????-12-08 - Ługi (lubuskie) wieś, gm. Otyń, pow. nowosolski lubuskie - - -
FOOHTLER RUDOLF MKT. - 1915-12-08 NEUHAMMER KRANKHEIT Chomiąża wieś, gm. Głubczyce, pow. głubczycki opolskie 1884-08-31 - -
FLIS ANDRZEJ - 1 P.P. 1920-12-08 - Lublin I miasto, gm. Lublin, pow. m. Lublin lubelskie - - -
FILISZ FRANZ ZUGSFÜHRER K.U.K. I.R. 69 / 2K 1914-12-08 - Wójcin wieś, gm. Paradyż, pow. opoczyński łódzkie - - -
FIELITZ OTTO - - 1914-12-08 FALKLANDSINFELN Wrocław IV częć maista Wrocław, gm. Wrocław, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
DUBOVSKI PETER FAHNRICH  J.R.90.  1914-12-08 - Pińczów miasto, gm. Pińczów, pow. pińczowski świętokrzyskie - - -
DOBIAS [DOLIAS] JOSEF INFANTERIST AUSTRO-WĘGRY 1914-12-08 - Trzebinia miasto, gm. Trzebinia, pow. chrzanowski małopolskie - - -
DEMENTIW GEORG RUSS. SOLDAT II. SIBIR. REGT. 8. KOMP. 1914-12-08 ROSENBERG Olesno I miasto, gm. Olesno, pow. oleski opolskie - BDAVO -
DELGEROW GREGOR - - 1918-12-08 - Niemcza miasto, gm. Niemcza, pow. dzierżoniowski dolnośląskie - - -
CZ?ORA ANDREAS - K.U.K. J.G. 1914-12-08 - Rabka-Zdrój (nr 233) miasto, gm. Rabka-Zdrój, pow. nowotarski małopolskie - - -
CESZYŃSKI FRANCISZEK - - 1914-12-08 Rosja Przodkowo wieś, gm. Przodkowo, pow. kartuski pomorskie 1892 Szarłata -
CARTIN BONIFACIO JÄGER T.K.J.R. 3 1914-12-08 - Łapanów (nr 342) wieś, gm. Łapanów, pow. bocheński małopolskie - - -
CAMPI de URBAN JG. T.K.J.R. 2 1914-12-08 - Sobolów (nr 339) wieś, gm. Łapanów, pow. bocheński małopolskie - - -
BÜRGEL HERMANN - - 1918-12-08 - Olszanica wieś, gm. Zagrodno, pow. złotoryjski dolnośląskie - - -
BOBRIK LEMTI GEM/ROSJA I.R.405 1918-12-08 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1892 - -
BLIRKHAHN JOH. LDSTM. 8 KP. INF. RGT. 433 1914-12-08 - Pozezdrze Kolonia wieś, gm. Pozezdrze, pow. węgorzewski warmińsko-mazurskie 1871-07-22 - -
BENTELE GOTTFRIED SCH. K.K. K.SCH.R.III 1914-12-08 - Bochnia II (nr 314) miasto, gm. Bochnia, pow. bocheński małopolskie - - -
BENDEJCZAK WASYL INF. K.K.LDST.R. 215 1914-12-08 - Limanowa-Jabłoniec (nr 368) góra Jabłoniec, przy wsi Podjabłoniec, gm. Limanowa, pow. limanowski małopolskie - - -
BEDNER OTTO - - 1914-12-08 - Jagłowice wieś, gm. Tuplice, pow. żarski lubuskie - - -
BARTZ KARL - - 1918-12-08 - Runowo (zachpom.) wieś, gm. Węgrzynow, pow. łobeski zachoniopomorskie - - -
BARTSCH R. - - 1914-12-08 - Trzebiel II wieś, gm. Trzebiel, pow. żarski lubuskie - - -
BARTH ANTON MARIA DR. MED. - 1917-12-08 - Wołów I miasto, gm. Wołów, pow. wołowski dolnośląskie 1879-06-19 - -
ASTL SEBASTIAN JÄGER T.K.J.R. 3 1914-12-08 - Łapanów (nr 342) wieś, gm. Łapanów, pow. bocheński małopolskie - - -
ASCHL IGNAC WILHELM STRZELEC K.U.K. L.I.R. 3/7K 1914-12-08 - Andrychów miasto, gm. Andrychów, pow. wadowicki małopolskie - HŘICHOVICE (DOMAŽLICE) grób
ANELI MICHELE SOLD. 148.FANT. 1918-12-08 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1887-08-21 - -
ANDUSCHTZUK NIKOFOR GEM/ROSJA I. R. 49 1917-12-08 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1892 - -
ABRAMOW JAKIM RUSSE TAUR.GREN.R.7 1914-12-08 - Fałków wieś, gm. Fałków, pow. konecki świętokrzyskie - - -

Powrót do strony głównej