Rocznice śmierci



Powrót do strony głównej

Dziś, 16-02-2019, rocznicę śmierci obchodzą (95)

Nazwisko
Imię
Stopień wojskowy/
Narodowość
Jednostka Data śmierci (rrrr-mm-dd)
Miejsce śmierci
Miejsce pochówku
Lokalizacja
Województwo
Data urodzenia
Miejsce urodzenia
Uwagi
MEKULAJ TOMA SZER. RUM. - 1917-02-16 - Katowice część miasta Katowice śląskie 1893 - -
FISCHER ARTHUR LANDSTURMMANN PREUSS.VERMESSUNGS-ABT.7 1917-02-16 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1880-11-22 - -
JASSMANN MAX STAB?ARZT.DR. - 1915-02-16 - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - rotunda
BUŠTIK KARL OFFZ.D. SCHR. 25 1915-02-16 - Rotunda (nr 51) góra przy Regietów Niżny, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
GRUNERT FRITZ - - 1915-02-16 - Bartoszyce I miasto, gm. Bartoszyce, pow. bartoszycki (niem. nazwa Bartenstein) warmińsko-mazurskie - - -
SÖRENSEN EMIL MUSKETIER 5.KOMP.RES.INF.REGT.266 1915-02-16 - Biała Piska I miasto, gm. Biała Piska, pow. piski warmińsko-mazurskie - - krzyż betonowy
HYCALUK STEFAN SCH. K.K. SCH.R. 32 1918-02-16 - Bochnia II (nr 314) miasto, gm. Bochnia, pow. bocheński małopolskie - - -
WECKESSER WILHELM RESERVIST 5. K. INF. REG. 83 1915-02-16 - Brzeziny (łódzkie) miasto, gm. Brzeziny, pow. brzeziński, ul. Wojska Polskiego łódzkie - - -
DEMCSAK JOSEF INF. K.U.K.I.R. 66 1915-02-16 - Czchów (nr 297) miasto, gm. Czchów, pow. brzeski małopolskie - - -
SANDOR ISTVÁN INF. K.U.K.I.R. 65 1915-02-16 - Czchów (nr 297) miasto, gm. Czchów, pow. brzeski małopolskie - - -
FRIEDRICH OTTO TRAIN-SOLDAT LDW.INF.RGT 133, 2K 1915-02-16 - Częstochowa IV miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
KUSMIRIK GRIGORIJ INF. RUSS.I.R. 36 1915-02-16 - Dąbrowa Tarnowska (nr 248) miasto, gm. Dąbrowa Tarnowska, pow. dąbrowski małopolskie - - -
SALWICZEK SIEGFRIED - - 1918-02-16 - Gliwice X miasto, gm. Gliwice, pow. m. Gliwice śląskie 1894-03-16 - -
SLIWA FRANZ - - 1918-02-16 - Gliwice X miasto, gm. Gliwice, pow. m. Gliwice śląskie 1892-09-07 - -
LOICHTE RUDOLF JNFANT.  K.U.K.J.R.4.10K 1915-02-16 - Jędrzejów-Podklasztorze miasto, gm. Jędrzejów, pow. jędrzejowski świętokrzyskie - - -
ZUREK JOHANN - - 1915-02-16 - Jelenia Góra-Cieplice II miasto, gm. Jelenia Góra, pow. m. Jelenia Góra dolnośląskie - KOMORNIK -
AGEJEW WLADIMIR SZEREG.ARMII ROSYJSKIEJ 6 121 P.P. 1918-02-16 - Mysłowice miasto, gm. Mysłowice, pow. mysłowicki śląskie - - -
NIKIFOROW IWAN ŻOŁNIERZ ARMII ROSYJSKIEJ 5 P.P. 1917-02-16 - Mysłowice miasto, gm. Mysłowice, pow. mysłowicki śląskie - - -
BITTNER ANTON VORMEISTER  SCHW.H.DIV.1.2B  1915-02-16 - Pińczów miasto, gm. Pińczów, pow. pińczowski świętokrzyskie - - -
POPEK RUDOLF VORMEISTER  SCHW.H.DIV.1.2B  1915-02-16 - Pińczów miasto, gm. Pińczów, pow. pińczowski świętokrzyskie - - -
SCHAUER JOHANN KORPRAL  SCHW.H.DIV.1.2B  1915-02-16 - Pińczów miasto, gm. Pińczów, pow. pińczowski świętokrzyskie - - -
BORBAS VINZENS ERSHES K.U.K.J.R. 44 1915-02-16 - Sulejów miasto, gm. Sulejów, pow. piotrkowski łódzkie - - -
GRABIG ROBERT ERS. RES. 4 K. JNF. REG. 330 1915-02-16 - Tomaszów Maz. I miasto, gm. Tomaszów Maz., pow. tomaszowski łódzkie - - -
BENZEUK J. JNFANTERIST 1 K. K.U.K. J.R. 65 1915-02-16 - Tomaszów Maz. II miasto, gm. Tomaszów Maz., pow. tomaszowski łódzkie - - -
TERLECKIJ ALEKSANDER INF. RUSS.I.R.38 1915-02-16 - Żabno (nr 253) miasto, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - -
BALSCHUNAT JOHANN - - 1917-02-16 - Żagań II miasto, gm. Żagań, pow. żagański lubuskie 1875-06-11 RAUDOBNEN -
BERGER ANDOR INF. I.R. 66 1915-02-16 - Zakliczyn I (nr 293) miasto, gm. Zakliczyn, pow. tarnowski małopolskie - - -
PECK KARL RUSS. KRIEGER 16 SIB. SCH. R. 1915-02-16 - Łęczyca II miasto, gm. Łęczyca, pow. łęczycki łódzkie - - -
FIGOLI ENRICO SOLD. 2.BERS. 1918-02-16 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1897-01-01 - -
ROLLE TEODORO SOLD. 10.R.TR. 1918-02-16 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1884-06-29 - -
BANKER ERICH LEUTN IR 54 1915-02-16 - Wólka Łasiecka wieś, gm. Bolimów, pow. skieniewicki łódzkie - - -
URBANIAK M. MUSKETIER 11 K. I.R. 167 1915-02-16 - Bolimów wieś, gm. Bolimów, pow. skierniewicki łódzkie - - -
KLEINER PAUL - - 1915-02-16 - Mostowice wieś, gm. Bystrzyca Kłodzka, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
GRACA JOHANN INF. K.U.K.I.R. 55 1915-02-16 - Domosławice (nr 291) wieś, gm. Czchów, pow. brzeski małopolskie - - -
SCHEMAIDA PAUL - - 1918-02-16 - Chróścina (opolskie) wieś, gm. Dąbrowa, pow. opolski opolskie - - -
PISALL MARINUS - - 1917-02-16 - Słupia wieś, gm. Debrzno, pow. człuchowski pomorskie - - -
KAMPA MICHAEL - - 1916-02-16 - Chróścice wieś, gm. Dobrzeń Wielki, pow. opolski opolskie - - -
PAMPUCH FRANZ - - 1915-02-16 - Chróścice wieś, gm. Dobrzeń Wielki, pow. opolski opolskie - - -
SKRZIPCZYK FRANZ - - 1915-02-16 - Chróścice wieś, gm. Dobrzeń Wielki, pow. opolski opolskie - - -
LOCHAU KURT ARZT - 1916-02-16 - Frącki wieś, gm. Giby, pow. sejneński podlaskie - - -
BLASCHKE PAUL KAN. LDW.HAUB.R. 13 1915-02-16 - Szymbark-Łęgi (nr 73) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
CSURILLA [:CSORILLA:] ANDREAS INFANTERIST ARMIA AUSTRO-WĘGIERSKA 1915-02-16 - Siemiechów III (nr 183) wieś, gm. Gromnik, pow. tarnowski małopolskie - - -
POLLAK PAUL UNTFFZ. - 1915-02-16 - Twardawa wieś, gm. Głogówek, pow. prudnicki opolskie - - -
MASTALIRSCH VINZENT - - 1915-02-16 - Raków wieś, gm. Głubczyce, pow. głubczycki opolskie - - -
PHILIP JOSEF - - 1915-02-16 - Braciszów wieś, gm. Głubczyce, pow. głubczycki opolskie - - -
?ASER - - - 1915-02-16 - Siedlęcin wieś, gm. Jeżów Sudecki, pow. jeleniogórski dolnośląskie - - -
HOINKA JOS. - - 1915-02-16 - Nowy Browiniec wieś, gm. Lubrza, pow. prudnicki opolskie - - -
VAHL ERICH KRFRW. - 1915-02-16 - Pomorska wieś wieś, gm. Milejewo, pow. elbląski warmińsko-mazurskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
CZOCK JOHANN - - 1917-02-16 - Szczedrzyk I wieś, gm. Ozimek, pow. opolski opolskie - - -
MERKEJ VANDELIN INFANT. K.U.K. I.R. 44 / 11K 1915-02-16 - Wójcin wieś, gm. Paradyż, pow. opoczyński łódzkie - - -
WIEHLER KARL - - 1915-02-16 - Pokój III wieś, gm. Pokój, pow. namysłowski (niem. nazwa Carlsruhe) opolskie - Krogullno -
JAKOBI von LUDOLF KRIEGSFREIW. UFFZ. DRAG. REGT. 2 1915-02-16 BIEŻUŃ Goraj (lubuskie) wieś, gm. Przytoczna, pow. międzyrzecki lubuskie 1883-10-08 BERLIN -
STÖTZEL ALBERT - PREUSS.RES.I.R. 219 1915-02-16 - Biskupice Radłowskie III (nr 259) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie - - -
FISCHER JAMPEL SCH. SCH.R. 33 1915-02-16 - Ropa (nr 72) wieś, gm. Ropa, pow. gorlicki małopolskie - - -
EDLEDITSCH R. JOSEF E.R.INF. LDST.B. 19 1915-02-16 - Łosie (nr 71) wieś, gm. Ropa, pow. gorlicki małopolskie - - -
STANIECZEK GEORG RES.INF. I.R. 100 1915-02-16 - Ropica Dolna (nr 86) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
KOWALA PAUL INF. I.R. 100 1915-02-16 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
OKOLBE ERNST - 2 K. LIR 103 1915-02-16 - Kuskowo-Glinki wieś, gm. Strzegowo, pow. mławski mazowieckie - - -
ROST O. LDSTM 2 K. LIR 103 1915-02-16 - Kuskowo-Glinki wieś, gm. Strzegowo, pow. mławski mazowieckie - - -
SCHOLZ B. GEFR 16 K. LIR 103 1915-02-16 - Kuskowo-Glinki wieś, gm. Strzegowo, pow. mławski mazowieckie - - -
BOHUCKI NICOLAUS INF. K.U.K.I.R. 15 1915-02-16 - Szczurowa (nr 264) wieś, gm. Szczurowa, pow. brzeski małopolskie - - -
GOLLA IGNACY - - 1915-02-16 - Węgry wieś, gm. Turawa, pow. opolski opolskie - - -
WILDNER FRANZ VORM. K.U.K.F.K.R. 12 1915-02-16 - Biadoliny (nr 271) wieś, gm. Wojnicz, pow. tarnowski małopolskie - - -
PLATTER JOHANN JG. K.U.K.T.K.J.R. 1 1915-02-16 - Wojnicz I (nr 285) wieś, gm. Wojnicz, pow. tarnowski małopolskie - - -
WIEBNER ALOIS OFFZD. K.K. LDW. I.R. 24 1915-02-16 - Wojnicz I (nr 285) wieś, gm. Wojnicz, pow. tarnowski małopolskie - - -
KITA JOSEF FAHNR. KAN. K.U.K.F.H.R. 12 1915-02-16 - Wojnicz-Zakrzów (nr 284) wieś, gm. Wojnicz, pow. tarnowski małopolskie - - -
DMITRZYJEWICI STEFAN INF. K.U.K.I.R. 65 1915-02-16 - Pasieka Otfinowska (nr 256) wieś, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - -
KRAMPERA FRANZ INF. K.U.K.I.R. 65 1915-02-16 - Pasieka Otfinowska (nr 256) wieś, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - -
SMIETANA JOSEF INF. K.U.K.I.R. 65 1915-02-16 - Pasieka Otfinowska (nr 256) wieś, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - -
MĚDA JÓZSEF HONVED H.I.R. 23 1915-02-16 - Paleśnica I (nr 295) wieś, gm. Zakliczyn, pow. tarnowski małopolskie - - -
GERLACH WILHELM - - 1915-02-16 RUSSLAND Gronów wieś, gm. Zgorzelec, pow. zgorzelecki dolnośląskie - - -
RODER WILHELM - - 1915-02-16 - Radomierzyce wieś, gm. Zgorzelec, pow. zgorzelecki (niem. nazwa Radmeritz) dolnośląskie - - pomnik
APOSTOLACHE DUMITRI GEM/RUMUNIA I. R. 13 1917-02-16 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1894 - -
ASCHMEDZADI HARIF GEM./RUSS. I.R.17 1917-02-16 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1883 - -
BANFILLO MICHAEL GEM/WŁOCHY I.R.30 1919-02-16 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1896 - -
BAUTA JONAS GEM/RUMUNIA I.R.80 1917-02-16 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1882 - -
CABIN FOADER GEM./RUMÄN I.R.56 1917-02-16 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
CORTOVIES GHEORGHE RUMUNIA Z.GEF. 1919-02-16 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1875 - -
CZERENKOW PANTILEI GEM/ROSJA I. R. 65 1918-02-16 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1891 - -
GOSENUINO MARIANO GEM/WŁOCHY I.R.246 1919-02-16 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1895 - -
LIPA JON GEM./RUM. I.R.47 1917-02-16 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1883 - -
NEAESU CONSTANTIN GEM/RUMUNIA I.R.44 1917-02-16 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1889 - -
OGRJANOWITZ MILADIN GEM/SERBIA I.R.15 1918-02-16 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1861 - -
POPIESKO SIMION GEM/ROSJA I.R.252 1919-02-16 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1883 - -
RISTITSCH WLADO GEM./SERB. I.R.6 1917-02-16 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1897 - -
SADAGURSKY CONSTANTIN GEM/RUMUNIA I. R. 37 1917-02-16 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1880 - -
SCHORJA NICULAE GEM/RUMUNIA I. R. 75 1917-02-16 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1878 - -
STANKOWIC STOJAN SERB.GEF. - 1917-02-16 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1889 - -
STAVARU MARIN GEM./RUMÄN I.R.41 1917-02-16 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1881 - -
SWETLITSCHNY KANDROT GEM/ROSJA I. R. 33 1918-02-16 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1892 - -
TJURIN SERGE GEM/ROSJA I. R. 87 1918-02-16 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1882 - -
TOPALOWITSCH TSCHEDOMIR GEM/SERBIA ARTL.R.7 1918-02-16 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1891 - -
VLAJOAGO JON RUMUNIA INF. REGT. 70. 4. KP. 1917-02-16 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
VOICU MARIN GEM./RUMÄN I.R.5 1917-02-16 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1882 - -
WILARET MITSCH GEM./SERB. I.R.12 1916-02-16 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1862 - -

Powrót do strony głównej