Rocznice śmierci



Powrót do strony głównej

Dziś, 25-07-2021, rocznicę śmierci obchodzą (120)

Nazwisko
Imię
Stopień wojskowy/
Narodowość
Jednostka Data śmierci (rrrr-mm-dd)
Miejsce śmierci
Miejsce pochówku
Lokalizacja
Województwo
Data urodzenia
Miejsce urodzenia
Uwagi
ZYLLA PHILLIP - - 1915-07-25 - Szczedrzyk I wieś, gm. Ozimek, pow. opolski opolskie - - -
WYSUJAK - RESERW. INF.RGT.47 2 KOMP. 1919-07-25 - Rawicz miasto, gm. Rawicz, pow. rawicki wielkopolskie 1890-01-12 - -
WOŹNICA MICHAŁ - - 1916-07-25 - Piekary Śląskie miasto, gm. Piekary Śląskie, pow. m. Piekary Śląskie śląskie - - -
WOLLNIJ JOHANN GEFREITER - 1915-07-25 - Byczyna I miasto, gm. Byczyna, pow. kluczborski opolskie - - -
WINKOWSKI OTTO LANDST. - 1916-07-25 - Lanngut Rosja Pogranicze 1891-08-17 Langgut -
WIECZOREK EMAN. - - 1922-07-25 - Nowy Browiniec wieś, gm. Lubrza, pow. prudnicki opolskie - - -
WEINHOLD WILLI UNTEROFF. 2 K.R.I.R. 34 1915-07-25 - Kaszewiec wieś, gm. Różan, pow. makowski mazowieckie - - -
WASSIN STEPAN GEM./RUSS. I.R.1 1917-07-25 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1884 - -
WĄS JAN - - 1917-07-25 - Niepołomice II (nr 327) miasto, gm. Niepołomice, pow. wielicki małopolskie - - -
VOLKMER FRANZ - - 1918-07-25 DROSHKAU. Droszków wieś, gm. Zabór, pow. zielonogórski lubuskie - - -
TREBBIN FRITZ GREN. 1 K.G.G.R. 5 1915-07-25 - Kaszewiec wieś, gm. Różan, pow. makowski mazowieckie - - -
SZAKINIS KONST. RUSS.SOLDAT - 1917-07-25 - Bytom III miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
SUSENITIN SIMION GEM./RUSS. I.R.39 1917-07-25 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1893 - -
STÜBS FRITZ GEFR. - 1916-07-25 - Sadlno wieś, gm. Trzebiatów, pow. gryficki zachoniopomorskie - - -
STEINBRING H. - - 1917-07-25 - Żabin wieś, gm. Wierzchowo, pow. drawski zachodniopomorskie - - -
STAMBA MIKOLAUS HUZAR 7.P.P. 1915-07-25 - Kałusz Ukraina Pogranicze - - -
SPRINGER ARTHUR KFRW 13 K.R.I.R. 34 1915-07-25 - Kaszewiec wieś, gm. Różan, pow. makowski mazowieckie - - -
SPEER WILHELM LANDSTURMMANN SANIERUNGSKOM.DO STRADOM 1918-07-25 - Częstochowa III miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
SOBANSKI BERTRAHM VIZEFELDWEBEL - 1915-07-25 - Byczyna I miasto, gm. Byczyna, pow. kluczborski opolskie - - -
SERZISKO FRANZ MUSK. - 1915-07-25 - Cisek wieś, gm. Cisek, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
SELLIG AUGUST - - 1918-07-25 - Grudza wieś, gm. Mirsk, pow. lwówecki dolnośląskie - - -
SCHWIRM ALOIS - - 1916-07-25 - Miłoszyce wieś, gm. Jelcz-Laskowice, pow. oławski dolnośląskie - - -
SCHUTT HEINRICH RES. 2 K.R.I.R. 34 1915-07-25 - Kaszewiec wieś, gm. Różan, pow. makowski mazowieckie - - -
SCHULTZ GUSTAV GREN. 3 K.R.I.R. 93 1915-07-25 - Kaszewiec wieś, gm. Różan, pow. makowski mazowieckie - - -
SCHR? GEORG FÜS[ILIER] - 1915-07-25 Ru[ssland]/Ru[munien] Chomino wieś, gm. Świerzno, pow. kamieński zachodniopomorskie 1914-09-07 - tablica betonowa nr 2
SCHIRRMACHER MAX - - 1915-07-25 IN GALIZIEN Wrocław IV częć maista Wrocław, gm. Wrocław, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
SCHEPOWALOW NESTOR SERGT./RUSS. I.R.228 1917-07-25 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1875 - -
SANDA JOAN GEM./RUM. I.R.43 1917-07-25 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1887 - -
RYPALLA FRANZ - - 1915-07-25 - Nowy Browiniec wieś, gm. Lubrza, pow. prudnicki opolskie - - -
RUTKOWSKI BOLESŁAW KAPITAN 3.P.P.POL.LEG. 1916-07-25 - Kraków-Rakowice I (nr 388) część miasta Kraków małopolskie - - -
RUNGE ALBERT FUS. 2 K.R.I.R. 34 1915-07-25 - Kaszewiec wieś, gm. Różan, pow. makowski mazowieckie - - -
ROSER HERMAN KRIEGSFRW. J.R.92. 1.KOMP. 1915-07-25 - Rybczewice wieś, gm. Rybczewice, pow. świdnicki lubelskie - - -
RIEDEL GUSTAV - - 1918-07-25 - Czerwony Kościół wieś, gm. Krotoszyce, pow. legnicki dolnośląskie - - -
RICELLI NATALE SOLD. 68.FANT. 1918-07-25 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1890 - -
REUSCHE JOHANNES - - 1918-07-25 - Radzików (dolnośl.) wieś, gm. Łagiewniki, pow. dzirżoniowski dolnośląskie - - -
QUADE RICHARD FUS. 7 K.R. 34 1915-07-25 - Kaszewiec wieś, gm. Różan, pow. makowski mazowieckie - - -
PUSCHEL PAUL FUSILIER 1.G.GR.R.10K. 1915-07-25 - Siennica Nadolna wieś, gm. Krasnystaw, pow. krasnostawski lubelskie - - -
PROKOTIN IWAN GEM./RUSS. I.R.1 1918-07-25 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1886 - -
PRAŁAT JAN - - 1918-07-25 - Kąkolewo wieś, gm. Osiecznica, pow. leszczyński wielkopolskie - - -
PORSCHEN JOSEF GREN. 4 K.R.I.R. 93 1915-07-25 - Kaszewiec wieś, gm. Różan, pow. makowski mazowieckie - - -
PIOSIK FRANCISZEK - - 1916-07-25 - Dziembowo wieś, gm. Kaczory, pow. pilski wielkopolskie 1895-10-01 - -
PIECHATZEK FRANZ - - 1916-07-25 - Boguszyce wieś, gm. Prószków, pow. opolski opolskie - Żlinice -
PETSCHURKIN ALEXANDER GEFR./RUSS. I.R.265 1916-07-25 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1887 - -
PENSHORN OTTO GREN. 1 K.G.G.R. 5 1915-07-25 - Kaszewiec wieś, gm. Różan, pow. makowski mazowieckie - - -
NOWOTTNY EM. - - 1918-07-25 - Górka Prudnicka wieś, gm. Biała, pow. prudnicki opolskie - - -
NAWROCKI ALOJZY - - 1918-07-25 wieś Odrzykoń Odrzykoń I wieś, gm. Wojaszówka, pow. krośnieński podkarpackie 1895-??-?? - syn Stanisława
MUHMEL GEORG KFRW 2 K.R.I.R. 34 1915-07-25 - Kaszewiec wieś, gm. Różan, pow. makowski mazowieckie - - -
MOTZEK ERICH - - 1918-07-25 - Białogórze wieś, gm. Zgorzelec, pow. zgorzelecki (niem. nazwa Lichtenberg) dolnośląskie - - obelisk
MONCZAKOW WESELVOLOD - - 1915-07-25 - Bytom IV miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie 1890-02-11 - -
MINAJEW ALEXEJEW ROSJA JNF.REGT.210.5.KP 1915-07-25 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
MEYER JOSEF - - 1916-07-25 - Pyskowice miasto, gm. Pyskowice, pow. gliwicki śląskie - - -
MESCHEDER WILHELM - - 1915-07-25 - Staniszów wieś, gm. Podgórzyn, pow. jeleniogórski dolnośląskie - - -
MENGES GEORG FAHRER GD.FELDART.RGT 5, 3 BATT. 1915-07-25 - Częstochowa III miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
MALEU?H ERNST - - 1917-07-25 - Jelcz Laskowice I miasto, gm. Jelcz-Laskowice, pow. oławski dolnośląskie - - -
MAGURA PAUL - - 1918-07-25 - Zwiastowice wieś, gm. Głogówek, pow. prudnicki opolskie - - -
MACZATOW WASILI RUSS.SOLDAT - 1917-07-25 - Bytom III miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
LUNSKI STANISLOW GEFR./RUSS. A.R.28 1918-07-25 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1886 - -
LODSIN KARL GEM./RUSS. FELDLAZAR. 1917-07-25 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1892 - -
LIPP RUFIN LANDSTURMMANN - 1916-07-25 - Ścinawa II miasto, gm. Ścinawa, pow. lubiński dolnośląskie 1896-11-27 - -
LEHMANN FRIEDRICH GRENADIER R.J.R. 207/5K. 1915-07-25 - Łopiennik Górny wieś, gm. Łopiennik Górny, pow. krasnostawski lubelskie - - -
LEBEDEW PETER ROSJA DIV.LAZ.53 1915-07-25 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
LÄNGIN ERNST MUSK. 10 / R.I.R. 250 1918-07-25 - Wilno Litwa Pogranicze - - -
KUTZNER - WEHRMANN LANDW.INF.RGT.46 1918-07-25 - Rawicz miasto, gm. Rawicz, pow. rawicki wielkopolskie 1853-02-22 - -
KÜHL FRIEDR. LDSTM. - 1918-07-25 - Rzęskowo wieś, gm. Gryfice, pow. gryficki zachoniopomorskie - aus Rensekow (Rzęskowo) -
KRÜGER J - - 1918-07-25 - Piotrowiec wieś, gm. Pieniężno, pow. braniewski warmińsko-mazurskie - LILIENTHAL - BIALCZYN -
KOSOŃ JAN ? 13 P.PIECH 1916-07-25 - Kraków-Rakowice I (nr 388) część miasta Kraków małopolskie 1858-??-?? - -
KOCIK PETER - 1 K.G.G.R. 5 1915-07-25 - Kaszewiec wieś, gm. Różan, pow. makowski mazowieckie - - -
KLUNNER WILHELM - - 19??-07-25 - Konotop wieś, gm. Drawsko Pomorskie, pow. drawski zachodniopomorskie - MITTELFELDE -
KLIMENTOW FEODOR GEM./RUSS. I.R.285 1918-07-25 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1881 - -
KLEMPS EMIL FÜS[ILIER] - 1916-07-25 - Słowieńsko wieś, gm. Sławoborze, pow. świdwiński zachodniopomorskie - - -
KLEINKE OTTO UNTEROFF. 4 K.I.R. 94 1915-07-25 - Kaszewiec wieś, gm. Różan, pow. makowski mazowieckie - - -
KLEBACHA ANTON INF. I.R. 40 1915-07-25 - Kraków-Łagiewniki (nr 384) część miasta Kraków małopolskie 1877 NAGOSZYN -
KAŹMIERCZAK JAN - - 1920-07-25 - Kąkolewo wieś, gm. Osiecznica, pow. leszczyński wielkopolskie - - -
KANIA WŁADYSŁAW - - 1918-07-25 VERDUN Opole Lubelskie wieś, gm. Opole Lubelskie, pow. opolski lubelskie 1895 OPOLE grób
KAMBACH RICHARD FUS. 1 K.G.G.R. 5 1915-07-25 - Kaszewiec wieś, gm. Różan, pow. makowski mazowieckie - - -
KALINOWSKI J. MUSKET. - 1917-07-25 - Gutkowo osiedle Olsztyna, gm. Olsztyn, pow. olsztyński (niem. nazwa Gottkendorf) warmińsko-mazurskie - - obelisk
KALINOWSKI J. MUSKT. - 1916-07-25 - Olsztyn V miasto, gm. Olsztyn, pow. olsztyński warmińsko-mazurskie - - -
JUNGE FRIEDRICH LDSTM. 2 K.R.I.R. 34 1915-07-25 - Kaszewiec wieś, gm. Różan, pow. makowski mazowieckie - - -
JEMSTRASCHEN JEFIM GEM./RUSS. I.R.1 1918-07-25 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1881 - -
JANCZIK MATTHIAS - - 1918-07-25 - Opole-Wójtowa Wieś cześć miasta Opole, gm. Opole, pow. opolski opolskie - - -
HARTUNG KARL MUSKETIER J.R.92. 2.KOMP. 1915-07-25 - Rybczewice wieś, gm. Rybczewice, pow. świdnicki lubelskie - - -
HAHN GUSTAW - - 1916-07-25 - Karścino wieś, gm. Karlino, pow. białogardzki zachodniopomorskie - Kerstin-Karścino -
GROSS FLORIAN MUSK. - 1916-07-25 POZIERES Miłowice wieś, gm. Biała, pow. prudnicki opolskie 1889-02-22 - -
GRASME PAUL - - 1918-07-25 - Czerwieńsk miasto, gm. Czerwieńsk, pow. zielonogórski lubuskie - SCHERTENDORF TABLICE
GRANS RICH. MUSK. - 1917-07-25 - Paździorno I wieś, gm. Kostomłoty, pow. średzki dolnośląskie - - -
GONTSZAREW AFANAZY ŻOŁNIERZ ARMII ROSYJSKIEJ 23 P.P. 1917-07-25 - Mysłowice miasto, gm. Mysłowice, pow. mysłowicki śląskie - - -
GLOCK HERMANN UNTFZ. - 1916-07-25 - Możdżanowo wieś, gm. Ustka, pow. słupski (niem. nazwa Mützenow) pomorskie - - -
GHIAOCA ALEXANDER GEM./RUM. I.R.22 1917-07-25 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1892 - -
FÜRKUS FRIEDRICH - - 1917-07-25 - Tuchomie wieś, gm. Tuchomie, pow. bytowski pomorskie - Klein-Platenheim-Płótówka obelisk
FRIEDRICHS KARL UNTEROFF. 2 K.R.I.R. 34 1915-07-25 - Kaszewiec wieś, gm. Różan, pow. makowski mazowieckie - - -
FRANKE OTTO GEFREITER LDW.INF.RGT 133, 12K 1915-07-25 - Częstochowa III miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
ERNST EDUARD - - 1916-07-25 - Biernatów wieś, gm. Głubczyce, pow. głubczycki opolskie - - -
EARNSHAW H. 15528 PRIVATE LEICESTERSHIRE REGIMENT 1918-07-25 - Poznań I miasto wojewódzkie wielkopolskie - - -
CZESNY ALOIS - - 1916-07-25 - Walce wieś, gm. Walce, pow. krapkowicki opolskie - - -
CHECH VINZ. - - 1916-07-25 - Opole-Gosławice cześć miasta Opole, gm. Opole, pow. opolski opolskie - - -
CEBULLA KARL - - 1915-07-25 - Grzędzin I wieś, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - WRONIN -
CASANA GIUSEPPE SOLD. 34.FANT. R.S. 1918-07-25 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1893- - -
CARONE VINCENZO SOLD. 245.FANT. 1918-07-25 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1879-12-03 - -
CAIRNS R. S/40551 PRIVATE THE BLACK WATH 1918-07-25 - Poznań I miasto wojewódzkie wielkopolskie - - -
BUKOWSKI JACENTY KUTSCHER - 1915-07-25 - Kraków-Łagiewniki (nr 384) część miasta Kraków małopolskie 1867 CICHE -
BUCHHOLZ FRANZ - - 1915-07-25 - Dobrzany miasto, gm. Dobrzany, pow. stargardzki zachodniopomorskie - - obelisk
BRÜCKSCH WILHELM - - 1915-07-25 - Jordanów Śląski wieś, gm. Jordanów Śląski, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
BRENNIG HEINRICH GREN. 1 K.G.G.R. 5 1915-07-25 - Kaszewiec wieś, gm. Różan, pow. makowski mazowieckie - - -
BRENNER [TÖPPOR] HERSZEL LST. SCH. SCH.R. 33 1915-07-25 - Kraków-Podgórze I (nr 385) część miasta Kraków małopolskie - - -
BOTTIN PAUL - - 1915-07-25 - Tuchomie wieś, gm. Tuchomie, pow. bytowski pomorskie - Zemmen-Ciemno obelisk
BOLZ OTTO SCHÜTZE - 1918-07-25 Frankreich Rarwino wieś, gm. Białogard, pow. białogardzki (niem. nazwa Rarfin) zachodniopomorskie - Rarfin-Rarwino -
BOLLHAGEN WILLY SERGEANT HUSAREN REGIMENT FÜRST BLÜCHER VON WAHLSTATT NR. 5 ????-07-25 - Słupsk miasto, gm. Słupsk, pow. słupski pomorskie - - tablica pamiątkowa
BOCK WILHELM GREN. 1 K.G.G.R. 5 1915-07-25 - Kaszewiec wieś, gm. Różan, pow. makowski mazowieckie - - -
BLOCK ALBERT LANDW. - 1916-07-25 - Sadlno wieś, gm. Trzebiatów, pow. gryficki zachoniopomorskie - - -
BERNO OTTO GEFR. - 1917-07-25 GALIZIEN Siedlec-Bukowina wieś, gm. Trzebiel, pow. żarski lubuskie - - -
BERGIN WILLI GEFR. - 1918-07-25 - Gosław wieś, gm. Trzebiatów, pow. gryficki (niem. nazwa Gützlaffshagen) zachodniopomorskie - - tablica
BARNADZKI WITOLD ŻOŁNIERZ ARMII ROSYJSKIEJ 23 P.P. 1918-07-25 - Mysłowice miasto, gm. Mysłowice, pow. mysłowicki śląskie - - -
BADER ARTHUR GREN. 2 K.R.I.R. 93 1915-07-25 - Kaszewiec wieś, gm. Różan, pow. makowski mazowieckie - - -
BADEN HERMAN MUSKETIER J.R.77 7.KOMP. 1915-07-25 - Rybczewice wieś, gm. Rybczewice, pow. świdnicki lubelskie - - -
AUST OSKAR - - 1918-07-25 - Olszanica wieś, gm. Zagrodno, pow. złotoryjski dolnośląskie - - -
ARTT WILLI - - 1915-07-25 - Szprotawa III miasto, gm. Szprotawa. pow. żagański lubuskie - GROSSELAU -
ANKUNAS PETER UNTFF/ROSJA JNF.REGT.335.12.KP 1915-07-25 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
ALTESKU GEORGE ŻOŁNIERZ ARMII RUMUŃSKIEJ 44 P.P. 1917-07-25 - Mysłowice miasto, gm. Mysłowice, pow. mysłowicki śląskie - - -
ALGNER WALTER - - 1918-07-25 - Wrocław-Brochów część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - -
? THEODOR - - 1918-07-25 - Dzierżysławice wieś, gm. Głogówek, pow. prudnicki opolskie - - -

Powrót do strony głównej